✪ Vzhledem k omezeným evropským zásobám a plánovanému zdražení oceli a polykarbonátu, doporučujeme objednávat skleníky již nyní.
✪ Vzhledem k omezeným evropským zásobám a plánovanému zdražení oceli a polykarbonátu, doporučujeme objednávat skleníky již nyní.
S ohledem na situaci, prosíme, neodkládejte objednání
0

Jakou třídu zatížení zvolit?

Řešíte nákup poklopu, vpusti, mříže nebo odvodňovacího žlabu? Základním kritériem při jejich výběru je zvolit správnou třídu zatížení podle předpokládaného provozu. 

Jakou třídu zatížení zvolit?
Jakou třídu zatížení zvolit?

Únosnost zatížení v pochůzných a pojezdových plochách určuje evropská norma EN 124. 

Norma podrobně specifikuje klasifikaci, konstrukční zásady, řízení jakosti, požadavky a zkušební metody. Zaměřuje se rovněž na konkrétní materiály, litinu, ocel, železobeton a kompozit.

Technické řešení vždy závisí na předpokládaném zatížení v provozu, proto jsou třídy zatížení řazeny od nejnižší (A) po nejvyšší extrémní zatížení (F). Obecně se doporučuje při výběru zohlednit nejvyšší možnou intenzitu zatížení v daném prostoru.

V našem katalogu najdete velký výběr poklopů, vpustí, mříží i žlabů různé třídy zatížení do soukromých, veřejných i průmyslových prostor. 

Jakou třídu zatížení zvolit pro pěší zóny a jakou pro pozemní komunikace? S výběrem vám pomůže následující přehled.

Třídy zatížení poklopů EN 124
TřídaZatíženíVyužití
A 15 1,5 t Zastavěné, polní a provozní plochy zatěžovány výhradně chodci a cyklisty
AA 5 t Plochy dostupné pouze pro soukromá osobní vozidla
AAA 10 t Neprůjezdné areály, příjezdové cesty, servisní komunikace, stezky pro pěší
B 125 12,5 t Chodníky, pěší a obytné zóny, příjezdové komunikace, parkovací plochy
C 250 25 t Vtokové mříže v ploše odvodňovacích proužků pozemní komunikace (max. 0,5 m do vozovky a 0,2 m do chodníku)
D 400 40 t Vozovky pozemních komunikací, zpevněné krajnice a parkovací plochy přípustné pro všechny druhy silničních vozidel
E 600 60 t Mimořádně zatížené dopravní plochy (zatížení v přístavech)
F 900 90 t Extrémní zatížení (provozní letištní plochy)

Prohlédněte si ucelené kategorie Poklopy na šachty, jímky a studny, Odvodňovací žlaby a Vpusti, kde si snadno pomocí filtrů vyberete požadované parametry.

Široký sortiment poklopů, žlabů a vpustí

Diskuze

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Jiří Kalus | 10.03.2020 reagovat
Dobrý den, splňuje ocelový poklop EASY FR 150 požární odolnost EW 60DP1? Pokud ano, obdržím po objednání certifikát na tuto požární odolnost? Děkuji za odpověď. Kalus Jiří

Dobrý deň, protipožirany štítok je nutné si k poklopu zakúpiť. Certifikát obdržíte na e-mail z objednávky. Nižšie pripájam odlaz na protipožiarny certifikát.

 https://www.buildex.cz/protipozarni-certifikat-gabex-varianta-easy-fr

Buildex

Poklop pro zadláždění

Petr Kosek | 02.10.2019 reagovat
Dobry den, nabizite take poklopy, do kterych lze umistit dlazbu?

Dobrý den, pro účel zadláždění bychom Vám doporučili poklopy Steeldeck, které nabízíme v několika rozměrech. Najdete je v sekci Šachtové poklopy. 

Buildex

Doporučené články

Úprava a umístění akustické pěny

Na správnou instalaci akustické pěny nepotřebujete doktorát z fyziky. Postačí Vám nůž, kvalitní lepidlo, metr a hlučná osoba, která úspěšnost Vaší instalace prověří svým křikem.

Číst článek

Výběr akustické pěny nemusí být oříšek!

Nesdílíte hudební vkus se svými sousedy, toužíte se stát zpěvačkou nebo jen nechcete, aby se každé vaše slovo 3x odrazilo od stěny? V následujícím článku se dozvíte jak na zlepšení akustiky místnosti!

Číst článek

Jak ukotvit pergolu do zateplené fasády?

Řešíte nákup pergoly, nebo vchodové stříšky, a přemýšlíte, jak ji ukotvíte do zateplené fasády? Představíme vám možné způsoby uchycení, které s trochou šikovnosti zvládnete sami i bez pomoci odborné realizační firmy.

Číst článek

Jak vybrat správný kompostér

Při výběru vhodného kompostéru záleží na tom, kde budete kompostovat, jaký materiál a kolik ho bude. Budete-li kompostovat od jara do podzimu, a nebo se stanete oddaným ´kompostovatérem´ a budete třídit odpad během celého roku.

Číst článek

Hledáte příslušenství k produktům ve vašem košíku?

Je vám k dispozici v této nabídce.